Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Юридична клініка "Pro bono"

    Історія створення та розвитку. З метою підвищення практичних знань і умінь студентів-правників 2 лютого 2004 року на юридичному факультеті почала роботу Юридична клініка «Pro bono». Кураторами Клініки Леоновою О.В. та Гончаренко В.О. було розроблено Положення про Юридичну клініку юридичного факультету Національного гірничого університету та Програму клінічної освіти для студентів-консультантів Юридичної клініки НГУ. На сьогодні, в Україні, Юридичні клініки ефективно вирішують значне коло проблем. По-перше, це проблема набуття практичних навичок випускників-юристів. В таких клініках студенти поглиблюють свої знання у різних галузях права та мають можливість отримувати практичні навички в роботі з реальними клієнтами. По-друге, це проблема обмеженого доступу деяких категорій населення до юридичної допомоги з причин постійно зростаючої вартості послуг юристів. Саме ця проблема вирішується Юридичними клініками шляхом надання безкоштовної правової допомоги населенню. Розвитку юридичної клінічної освіти в Україні сприяють програми фінансової допомоги Міжнародного фонду «Відродження». В 2004 році Юридична клініка ЮФ НГУ разом із Громадською організацією «Фонд підтримки гуманітарної освіти» розробила власний проект: «Підготовка спеціалістів для надання правової допомоги «третьому сектору» в межах Юридичних клінік». Здобувши перемогу серед проектів інших юридичних клінік, було отримано фінансування в розмірі 7000$ на створення сприятливих умов для розвитку Юридичної клініки ЮФ НГУ. Після реалізації проекту Леонова Олена Вікторівна, яка була його керівником, пройшла практику у Фундації Юридичних клінік в Польщі. Були налагоджені зв’язки та отримано досвід роботи провідних Юридичних клінік зарубіжних країн.


Сьогодні робота Юридичної клініки Національного гірничого університету та викладання дисципліни «Основи юридичної клінічної практики» є важливою та актуальною. Одним із здобутків викладання дисципліни «Основи юридичної клінічної практики» є проведення з 2008 року студентами-правниками правоосвітницької діяльності у школах м. Дніпропетровська. Куратор Юридичної клініки Головачова Кристина Григорівна готує студентів-консультантів для проведення занять з практичного права «Протидія насильству». Під час роботи з учнями шкіл студенти набувають комунікативні навички: психологія спілкування, встановлення контакту, мова спілкування, ораторське мистецтво та ін.

Згідно встановленого графіку студенти 2, 3 курсів юридичного факультету здійснюють прийом громадян в приміщенні Юридичної клініки за адресою К.Маркса, 17. Вони надають консультації з правових питань під керівництвом кураторів клініки - викладачів Кафедри конституційного та адміністративного права. За роки існування клініки було розглянуто більш ніж 300 юридичних справ, складено позовні заяви та скарги.


© 2006-2018 Інформація про сайт